Korona na jedynce i zakażenie

Witam. Kilka lat temu straciłam jedynkę. Stomatolog założył mi koronę na jednym zębie filarowym, którym była druga jedynka. Miesiąc temu po wizycie kontrolnej u dentysty, dowiedziałam się, że wdało się zakażenie w zębie filarowym i że dziąsła zaczynają się cofać od korzenia i zbiera się ropa. Było to dla mnie dużym zdziwieniem ponieważ nigdy nie pojawiały się żadne sygnały wskazujące na to, że coś jest nie tak. Brak bólu, czy nadwrażliwości. Czy jest możliwość pomyłki lekarza?

Dzień dobry. Stan zapalny zęba może przebiegać bez bólu. Teraz, gdy już wiadomo, że jest trzeba koniecznie przeprowadzić leczenie kanałowe jedynki. Natomiast, jeżeli dobrze zrozumiałam, pisse Pani, że most został założony na tylko jednym zębie filarowym. Dla tego zęba jest to ogromne obciążenie. Dlatego dobrze byłoby po wyleczeniu zęba zastanowić się nad nowym, dobrym rozwiązaniem protetycznym.