Krążek antykoncepcyjny - jakie są jego interakcje?

Witam. Stosuję krążek antykoncepcyjny N***. Wiem, że przyjmowanie pewnych leków zmniejsza skuteczność tabletek antykoncepcyjnych. Ale jak to jest w przypadku krążka? Wkońcu droga podania jest inna niż tabletek. Codziennie biorę wziew na astmę A*** i tabletki na alergię antyhistaminowe. Mam bardzo bolesne miesiączki, na które pomaga tylko A***, który zawiera paracetamol. Nie wiem, czy mogę bez obaw brać te leki? Czy picie herbatek odchudzających może źle wpłynąć na krążek? Czy podczas stosowania krążka można się opalać, korzystać z solarium czy brać długie gorące kąpiele? Nie mam problemu z przebarwieniami skóry w przypadku opalania, chodzi mi tylko o to, czy wysoka temperatura nie obniży skuteczności krążka. Będę wdzięczna za pomocną odpowiedź, dlatego że na wszystkich forach, które przeczytałam są informacje na temat tabletek, a nie ma pewnych, jednoznacznych odpowiedzi na temat krążka. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Krążek antykoncepcyjny uwalnia hormony, w taki sposób, że nie są metabolizowane w wątrobie jak to jest w przypadku tabletek. W związku z tym leki przyjmowane doustnie nie powinny zmienić skuteczności antykoncepcji.
Jeśli chodzi o opisane czynności podczas stosowania krążka, to nie powinny wpływać na skuteczność antykoncepcji.

Redakcja abcZdrowie.pl