Kremy i maści na rozjaśnienie blizny

Witam, czerwcu miałam usuwane znamię Spitz. Miałam zaszytą bliznę, niestety podczas zdjęcia szwów blizna prawdopodobnie rozerwała się i teraz jest spora okrągła plama koloru jasnoróżowego. Czy są jakieś łatwo dostępne maści, kremy na rozjaśnienie lub całkowite usunięcie tej blizny. Czy są jakieś niedrogie zabiegi na usunięcie tego?

Prosze uzbroić się w ciepliwość ponieważ, w zalezności od wielkości usuwanej zmiany blizny o odróżniającym się kolorze mogą pozostawać widoczne jeszcze przez kilka miesięcy. Można stosować preparaty w kremie zawierające cynk i magnez, jeśli to nie pomoże do najskuteczniejszych metod usuwania przebarwionych blizn należą: peelingi lekarskie, mezoterapia oraz laseroterapia.