Krew w kale i ból podczas wypróżniania

Od dwóch tygodni mam krwawienia przy wypróżnianiu krew jest żywo czerwona w stolcu i na papierze jest jej dość sporo. 6 lat temu robiono mi kolonoskopie w wyniku było napisane:"całość budzi podejrzenie w kierunku colitis ulcerosa".od tamtej pory nie badałam się i nie leczyłam. Teraz dodatkowo przy wypróżnianiu mam czasami bóle podbrzusza. Robiono mi badanie per rectum 4 dni temu ale nic nie wykazało usg jamy brzusznej rownież.Mam 27 lat. Czy jest duże prawdopodobieństwo że mam raka jelita?

Jest duże raczej prawdopodobieństwo (skoro w badaniu per rectum nie wykryto hemoroidów), że ma Pani tak jak opisano 6 lat temu w kolonoskopii wrzodziejące zapalenie jelita grubego, a nie raka. Trzeba w tej sprawie najlepiej pilnie skonsultować się z gastroenterologiem i wykonać kontrolną kolonoskopię, która powinna wszystko wyjaśnić.