Krew z przewodu pokarmowego po wymuszeniu wymiotów

Witam. Wczoraj i dzisiaj po świątecznym przejedzeniu ból żołądka był tak silny, że postanowiłam wywołać wymioty. Dzisiaj już przy końcowej "fazie" pojawiły się małe skrzepy krwi. Żołądek i przełyk mnie bolą i pieką co raczej normalne przy wymuszaniu wymiotów jednak ta krew mnie troche martwi. Wcześniej nie miałam takich problemów, dodatkowo w ogóle nie pije alkoholu i zdrowo się odżywiam. Nie che panikować i jechać na pogotowie, bo tej krwi było naprawdę mało. Proszę o możliwe uzasadnienie.

Lek. Tomasz Budlewski

Krew mogła wynikać z wymiotów, ale jeżeli się pojawiła konieczne jest wykonanie gastroskopii. Proszę udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można zalecić odpowiednie postępowanie.