Krosty, podrażnienie i przesuszenie skóry - jak sobie z tym poradzić?

Witam! Jestem kobietą i mam 18 lat. Od urodzenia jestem alergikiem, a moja skórą swobodnie można zaliczyć do atopowej. Od jakichś 2 miesięcy mam dosyć wstydliwy problem. W obrębie pośladków, w sumie środkowej części, obserwuje nawracające krostki i podrażnienie skóry. Początkowo myślałam, że podrażnienie pojawiło się od jeansów, w końcu jest zima i nie nosi się przewiewnych rzeczy. Skupiłam się więc bardziej na oczyszczaniu i nawilżaniu tych partii skóry. Stosowałam żel oczyszczający na bazie wody termalnej, później nawilżałam skórę tłustym kremem, balsamem, albo maścią z mocznikiem, która zawsze świetnie się sprawdzała gdy trzeba było 'uspokoić' i natłuścić skórę. Niestety nie przynosi to efektów. Krostki owszem ładnie się goją ale nadal z uporem pojawiają się kolejne, a po poprzednich zostają zaczerwienione ślady. Dodam jeszcze, że skóra w tym miejscu jest nieco chropowata, jakby przesuszona mimo, że staram się ją codziennie nawilżać i złuszczać rękawicą do peelingu. Jakiś czas temu przestałam codziennie stosować ten żel do oczyszczenia skóry bo zastanawiałam się, czy przesadne jej oczyszczanie nie powoduje pozbycia się jakiejś warstwy naturalnego 'tłuszczu', który powinien chronić skórę. Nie mam już pojęcia co robić, bo wszystkie logiczne dla mnie rozwiązania nie przynoszą efektu. Jako, że problem dotyczy nieco wstydliwego obszaru, boję się pójść do dermatologa...

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą mieć podłoże alergiczne. Biorąc pod uwagę wywiad i charakter objawów może być to prawdopodobna przyczyna. Aby potwierdzić takie podejrzenie wskazana jest ocena dermatologiczna. Po dokładnym rozpoznaniu będzie możliwe wdrożenie odpowiedniego leczenia. W tym przypadku wydaje się, że może być konieczne leczenie odczulające.

Do tego czasu proponuję stosować na wymienione okolice wyłącznie kosmetyki hipoalergiczne, nawilżanie skóry jest również wskazane.

Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl