Czy oczyścić naskórek?

Mam zdiagnozowane ŁZS od lat.. Od 3 tygodni nie jestem w stanie poradzić sobie ze skórą w okolicy nosa, brwi, czoła i brody. Na początku wystąpiły tylko czerwone plamy, jak to zwykle bywa. Przeważnie wszystko ustępowało po 10 dniach. Teraz niestety nie. Skóra się łuszczy bardzo a pod nią są czerwone plamy. Stosowałem oczyszczanie ale po tym skóra była gładka i oczyszczona ale co z tego skoro plamy były jeszcze bardziej czerwone i swędzące. Od kilku dni nie stosuje żadnych kremów, oczyszczania, mycia i na skórze pojawiła się chropowata powłoka, jakby naskórek. Nie wiem teraz czy mam go oczyścić czy zostawić a skóra się tak zregeneruje? Boje się usunąć go aby znów nie było jak wcześniej. Proszę o poradę.

Proszę udać się do swojego lekarza, może potrzebna jest dodatkowa maść, by złagodzić te objawy + leki doustne. Proszę nie zrywać naskórka, gdyż podrażni to skórę, do nawilżania mogę poradzić krem Obagi hydrate nawilży, delikatnie natłuści skórę, ale będzie też łagodził objawy świądu skóry