Krótka miesiączka, a po niej delikatny ból brzucha i jajnika: jaka przyczyna?

W grudniu miałam ciążę biochemiczną. Pierwszą miesiączkę miałam po 36 dniach, a następną po 26 i do tego trwała 2 dni, a krwawienie było słabe (normalnie mam co 28-32 dni). Po ostatniej miesiączce mam takie delikatne bóle brzucha jak na miesiaczke, ale lekkie i do tego delikatnie czułam prawy jajnik, ale tylko przez chwilę. Dlatego chciałabym zapytać, co mogło być powodem tak krótkiego krwawienia i skąd te bóle (tak jakbym miala zaparcie?). Czy jest możliwe, że jestem w ciąży?  Nadmienię, iż z 2 razy zakręciło mi się w głowie. Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam.

W związku z opisaną sytuacja majaca miejsce w grudniu, ostatnie zaburzenia cyklu miesięcznego moga byc wywołane zachwianiem równowagi hormonalnej. Jesli nie dołącza nowe objawy, mozna poczekac do kolejnego krwawienia-jeśli cykl nadal będzie odbeigał od wystepujacych przed grudniem, należy sie skontaktowac z ginekologiem.
Bóle brzucha-nie wydają się niepokojace, jednak jesli nie ustapia po kilku dniach lub będą sie nasilac, wskazany jest kontakt z lekarzem, chocby rodzinnym.
Opisane objawy nie sugerują ciązy, choc też jej nie wykluczają-jeśli krawienie bylo z nia związane, moglo oznaczac poronienie samoistne, choc nie zawsze krwawienie podczas ciąży je oznacza. Pamietac jednak należy iż moglo byc to krawienie miesięczne, lub tez nieprawidłowe krwawienie międzymiesiaczkowe.
Pozdrawiam.