Krótkie przypływy energii a osłabienie

Mam na imię Sławek. Brakuje mi energii. Na treningu nie mogę dać z siebie 100% ponieważ szybko tracę energię. To samo z nauką- szybko tracę koncentrację, energię do nauki i motywację. Ćwiczę 3-4 razy tygodniowo: siłownia, bieganie, pływanie. Moja dieta jest czysta: drób na parze, warzywa, jajka, ryby magnez/omega3/wit d. Przy nauce trochę pomogła mi gotu kola. Śpię 6-9h a nadal jestem zmęczony. Pomimo pięknej pogody ciągle chce mi się spać. Czasami mam przypływy energii lecz na krótko..

Witam,

Z informacji podanych przez Pana, dieta jest za mało urozmaicona, brak w niej owoców, prawdopodobnie za mało warzyw. Są to główne źródła witamin które dają zastrzyk energii. Dodatkowo ma Pan dużą aktywność fizyczną, czyli zapotrzebowanie na kalorie jest znacznie zwiększone, istnieje duże prawdopodobieństwo, że brak sił spowodowany jest za małym dostarczaniem energii. Zalecam konsultację diety z lekarzem lub dietetykiem.

Pozdrawiam,

Agnieszka Michałkiewicz
Dietetyk

www.klinikazywienia.pl

Witam,
Być może Pana dieta jest jednak zbyt mało kaloryczna przy intensywnym wysiłku treningowym. Proszę przeanalizować jedzenie:
1. po względem ilości tłuszczu - dobry tłuszcz jest źródłem energii, której nie załatwi jedzenie białka
2. produktów odkwaszających tj. warzyw i soków warzywnych, owoców i np.
kaszy jaglanej czy gryczanej.

Proszę też zbadać tarczycę i poziom witaminy D3.
Gdyby potrzebował Pan pomocy w opracowaniu jadłospisu zapraszam do poradni internetowej
http://miesowicz.fitdietetyk.pl/oferta/przebieg-wizyty/program-dietetyczny/

pozdrawiam, Małgorzata Mięsowicz