Krwawienia przy oddawaniu stolca

[ Kobieta, lat 19 ] Dzień dobry.   Od 5 miesięcy, kiedy się załatwiam czasami pojawia się krew. Nie odczuwam żadnego bólu podczas załatwiania się ani pieczenia czy swedzenia. Krew która się pojawia jest dosyć ciemna ale nie czarna i ma takie jakby grudki. Kiedy skończę się załatwiać najczęściej muszę ponownie wrócić do łazienki, ponieważ czuję jakby jeszcze coś tam zostało. Dosyć czesto boli mnie brzuch i czesto, ot tak, po prostu mam temperaturę ciała w wysokości 38,2-39,1 utrzymującą się tak przez kilka dni a później znikającą na jakiś czas. Pytałam i nikt w rodzinie nie ma ani nie miał takich problemów. Dodam że jestem osobą otyłą, moja waga w ostatnich miesiącach znacznie się podwyższyła z 86 kg na 100 kg. Jednak mimo że jestem grubą osobą uważam że jestem aktywna fizycznie często jeżdzę na rowerach i chodzę na bardzo długie spacery [średnio 20 km] ćwiczę też w domu. Od zawsze [nawet jak byłam szczupła] miałam problemy z wypróżnianiem, tzn. załatwiam się góra raz na tydzień, a czasami to już znacznie żadziej, kilka razy dziennie tzn. tak jakby mnie przeczyściło. Dodatkowo mam też problemy z 'drugą strona medalu' ;), tzn. od 13 roku życia mam okres, który do dziś się nie uregulował, a czasami znika nawet na 2-3 miesiące. Więc chyba ogólnie jestem felerna tam... na dole. Bardzo proszę o wytłumaczenie do kogo powinnam się udać jeśli w ogóle powinnam i czy nie da się tego czegoś wyeliminować lekami bez recepty tak, aby ominąć wizytę u lekarzy.
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Szanowna Pani!

Objawy przez Panią opisane są zdecydowanie niepokojące. Konieczna jest wizyta u lekarza rodzinnego. Proszę dokładnie opisać mu dolegliwości, on na pewno zada dodatkowe pytania, które pomogą ukierunkować następową diagnostykę. Zależnie od uzyskanych informacji (będzie potrzebował szerszych niż te, które zawarła Pani w pytaniu) i po zbadaniu Pani fizykalnie, zleci badania dodatkowe i/lub skieruje do specjalisty.

Proszę nie zwlekać z wizytą.

Pozdrawiam serdecznie