Krwawienie i problemy z oddychaniem po rozpoczęciu tabletek antykoncepcyjnych

Witam Kobieta, 36 lat Od 10 dni zaczelam stosowac tabletki antykoncepcyjne lucette. Od tego czasu dalej krwawie, oraz zaczelam miec problemy z oddychaniem, a w nocy czesto nie umiem zlapac powietrza, bojac sie ze sie udusze, dodatkowo kilka razy zdazylo mi sie mocne kolatanie serca. Czy to moze miec cos wspolnego z zazywaniem tabletek. Ostatni raz tabletek uzywalam jakies 6 lat temu, teraz powrocilam do antykoncepcji. Jestem zaniepokojona tymi objawami. Czy powinnam odlozyc tabletki? Pozdr.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że powinna Pani odstawić tabletki i jak najszybciej udać się do swojego lekarza.