Plamienie owulacyjne czy implantacyjne?

Witam!
Mam następujące pytanie dotyczące plamienia owulacyjnego. Moje cykle trwają 26-28 dni. Na granicy dni płodnych i bezpłodności względnej (9 d.c.) współżyłam, stosunek zabezpieczony prezerwatywą, ale był kontakt bezpośredni pochwy z preejakulatem. Od 10 d.c. ślady śluzu płodnego. Zazwyczaj ok. 12 d.c. mam owulację (aczkolwiek, wg moich obserwacji, nie wystąpiła jeszcze w tym cyklu). 14 d.c. w godzinach porannych miało miejsce plamienie owulacyjne - krew brązowa, z "nitkami" - skrzepami, lepka, w ilości płaskiej dużej łyżki. Po czym pojawił się śluz płodny - tzw. "białko jajka kurzego" - w ilości ok. łyżeczki od herbaty. Temperatura nadal nie podniosła się, utrzymuje się cały dzień 37 st. C - zawsze po owulacji miałam od 37,2-37,5 st. C. Do tego ból w dole brzucha, powiększone (tylko) sutki (piersi pełne ale niespecjalnie większe niż zazwyczaj) - sutki wyglądają jak np pączki kwiatowe przed pęknięciem (nie wiem jak to inaczej opisać. Dodam, że zazwyczaj podczas owulacji miałam cieniuteńkie niteczki krwi w śluzie podbarwionym na beżowo. Przez kilka dni. Takiej ilości krwi nie było nigdy i jej kolor - ewidentnie brązowy, tzw. "stara krew". Ostatnia miesiączka była w terminie, była normalna pod względem długości oraz ilości krwi i skrzepów. Czy jest możliwość że krwawienie było krwawieniem implantacyjnym, czy jednak było to tylko plamienie owulacyjne? Dodam, że boli mnie brzuch i jajnik. Chyba że to tylko przez owulację?

Witam serdecznie!

Przypuszczenia, że mogło dojść do zapłodnienia nie odnajdują przyczyny w rzeczywistości. Po pierwsze zapłodnienie preejakultem jest wysoce mało prawdopodobne. Oczywiście istnieje taka możliwość, ale jest to raczej kazuistyka. Jeżeli do właściwego zbliżenia doszło już w prezerwatywie to ryzyko ciąży jest niewielkie.

Po drugie, żeby doszło do zapłodnienia musi pojawić się owulacja. Pani opis świadczy raczej o jej braku. Być może doszło do wydłużenia cyklu na skutek stresu, infekcji, wyjazdu w inny klimat czy zmiany diety.

W obecnej sytuacji radziłabym poczekać 14 dni od daty zbliżenia i wykonać test ciążowy. Jeżeli w międzyczasie krwawienie nie wystąpi wskazana będzie wizyta u ginekolog, który będzie miał możliwość zbadania Pani i ustalenia przyczyny Pani dolegliwości.

Pozdrawiam.