Krwawienie po owulacji

Witam od dluższego czasu mam krwawienia od owulacji do samej miesiączki nie jest to plamienie ale lekkie krwawienie bardzo bolą mnie w tym czasie piersi miesiaczka jest dwudniowa bardo obfita potem 2 dni lżejsza moj ginekolog nie widzi problemu kazał pić wapno oraz brac rutinacee co nie pomaga jest to męczące na dluższą mete nie wiem w czym tkwi problem mam 40 lat urodzilam 2 dzieci cytologia wyszła b.dobrze co może być przyczyną takiego stanu?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane krwawienia zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki ginekologicznej. Jeśli cytologia i badanie we wziernikach są prawidłowe, warto wykonać USG narządu rodnego, ew. badania hormonalne czy też w ostateczności łyżeczkowanie jamy macicy. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.