Krwawienie po przyjęciu pominiętej tabletki

We wt.miałam robioną cytologię,byłam wtedy po 18.tabletce,na szczoteczce była krew,przed wizytą nie miałam plamienia. We wt.zapomniałam o wzięciu tabletki, jednak w śr.nie minęły jeszcze 24 h, więc wzięłam pominiętą. Krew pojawiła się we wt. podczas badania, potem miałam niezabarwiony śluz, a dzisiaj w śr. plam. - zawsze dostawałam w sobotę/niedzielę. Jaka może być przyczyna? Czy wziąć 2 ostatnie tabletki z op.? Zależy mi na tym by nie przesuwać dni w których do tej pory wypadała 7-dn. przerwa.

Lek. Tomasz Budlewski

Niestety w tym momencie radę jest już nie potrzebna. Proponuję jednak udać się do ginekologa. Być może powyższe krwawienie/plamienie wynikało z podrażnienia w czasie cytologii.