Krwawienie po usg dopochwowym u 74-latki

Mam pytanie. Byłam z babcią (74l) na usg dopochwowym (kontrolne co pół roku). Lekarz powiedział, że wszystko wporządku i do kontroli za pół roku. Jednak jak przyszła do domu zauważyła ze 3 kropelki krwi na majtkach. Przed usg, ani nigdy wcześniej krew się nie pokazywała. Czy lekarz mógł coś uszkodzić? Babcia przeszła operacje usunięcia macicy z przydatkami w grudniu 2014r. (Rak trzonu macicy stopień 1 g2.) Przeszła radioterapie wszystko okej. Zalecenia z Gliwic: Kontrole w miejscu zamieszkania.

Tak bardzo niewielka ilość krwi po badaniu USG przezpochwowym nie budzi niepokoju i może być związane z jakimś niewielkim uszkodzeniem śluzówki (np. śluzówka była zbyt mało nawilżona przed badaniem). Jeśli krew będzie się jeszcze pojawiać trzeba udać się na kontrolę do prowadzącego ginekologa.