Krwawienie podczas antykoncepcji hormonalnej. Dlaczego tak się dzieje?

Witam! Po pierwszym opakowaniu tabletek dostałam normalnie okresu. Przed okresem odczuwałam dyskomfort w postaci lekkiego swędzenia w okolicy wejścia do pochwy, który nasilił się po okresie. Myślałam wcześniej ze swędzeniem jest spowodowana zmiana np. PH wiec liczyłam na to, że po okresie wszystko wróci do normy. Po okresie swędzenia towarzyszyła także biaława wydzielina. W odpowiednim momencie rozpoczęłam stosowanie drugiego opakowania tabletek. Dnia, w którym brałam 7. tabletkę, odbywałam stosunek płciowy bez dodatkowego zabezpieczenia. Nic nie byłoby niepokojącego, gdyby nie to, że zapomniałam wziąć 11. tabletki i przyjęłam ją 18 h za późno. Na opakowaniu jest napisane, że w razie pominięcia tabletki od 1-9 trzeba iść do lekarza. Ja zapomniałam o 11. Niestety jeszcze tego samego wieczoru pojawiło się u mnie różowawe plamienie, widoczne szczególnie podczas podcierania się. Jest 21, dzisiaj przyjmę 15. tabletkę, a tymczasem krwawienie wciąż się utrzymuje, jest coraz mocniejsze, przypomina okres a ból mu towarzyszący przypomina ten okresowy. Wspomnę jeszcze, że swędzenie zniknęło samoistnie, a przed krwawieniem często miałam bóle tylko lewego jajnika. Dość dożo czytałam w internecie na ten temat, ale nie mogę znaleźć ostatecznego rozwiązania. Jutro zamierzam omówić się na wizytę do ginekologa, ale do tego czasu chciałabym wiedzieć czego można się spodziewać. Z poważaniem, Monika

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Świąd z białymi upławami najczęściej świadczy o infekcji grzybiczej.
Krwawienie, które wystąpiło mogło być spowodowane opóźnieniem przyjęcia tabletki, ale nie powinno być aż tak nasilone. Być może infekcja wstąpiła wyżej, na przydatki, stąd byłby ból jajnika.

Niestety bez dokładnego zbadania nie jestem w stanie postawić diagnozy.
Zdecydowanie popieram wizytę u Twojego lekarza.

Pozdrawiam