Krwawienie przez 2 tygodnie od rozpoczęcia stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Biore tabletki antykoncepcyjne od 2 tyg. i od tych 2 tygodni krwawie. wiem że to normalne bo to hormony itp. ale ile to moze potrwać? bo troszke mnie to już zaczyna denerwować.
ponad rok temu

Lek. Izabela Ławnicka

Witam!
Tak jak Pani napisała, opisane krwawienie to działanie niepożądane antykoncepcji hormonalnej. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by precyzyjnie określić ile ono może potrwać. Może być to bowiem zarówno 2-3 tygodnie jak i nawet 4 pierwsze opakowania. Gdyby krwawienie/plamienie się przewlekało, proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Być może konieczna będzie modyfikacja preparatu antykoncepcyjnego.