Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 9 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Krwawienie w drugim dniu przerwy

Witam! Stosuję regularna antykoncepcje hormonalna od ok. 5 miesięcy. Krwawienie zazwyczaj występowało w 3 dniu przerwy. Ostanito natomiast zaczęło się już w 2 dniu. Czy to cokolwiek zmienia? Czy powinnam skrócić tydzień i zażyć kolejną tabletkę wcześniej? Dziękuję za odpowiedź!

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry Pani.

Wcześniejsze krwawienie nie musi być wyrazem żadnej patologii. Proszę przyjmować tabletki tak, jakby się nic nie zmieniło. To znaczy 3 tygodnie i tydzień przerwy. Gdyby natomiast krwawienie pojawiło się w trakcie przyjmowania tabletek albo było wyjątkowo obfite, to należy się zgłosić do ginekologa w celu wyjaśnienia przyczyn krwawienia międzymiesiączkowego. Proszę w każdym razie nie skracać okresów przyjmowania tabletek.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy