Krwiaczek podkostny w główce u córki a poród

Witam mam pytanie nie dawno urodziłam córeczkę :) urodziła się z krwiaczkiem podkostym pierwsze pytanie brzmi dlaczego coś takiego powstało na gółwce mojej córci a drugie pytanie .Czym spowodowane jest łożysko przyrośniętę, bo to niestety mnie nie ominęło. Miałam usuwane ręczne , potem miałam łyżeczkowaną macice pozdrawiam i dziękuje za odpowiedź

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany krwiaczek najpewniej jest konsekwencją urazu okołoporodowego. Łożysko przyrośnięte najczęściej powstaje w obrębie blizn macicy, powstałych na przykład na skutek przebytych operacji czy porodów przez cesarskie cięcie.