Dziecko zamknięte w sobie

Moje dziecko zdiagnozowano jako niedosłyszące. Ale ja zauważyłam, że reaguje czasem nawet na ciche dźwięki, które lubi. A zatem to chyba sprawa nie słuchu, ale innej choroby. Krzysiek dziwnie bawi się zabawkami, np. samochód służy mu do tego, aby rączką kręcić jego kółka, może to robić godzinami. Martwi mnie, że chłopiec nie lubi przebywać z innymi dziećmi, na ich widok ucieka. Jako mała dziewczynka też byłam zamknięta w sobie. Ale chętnie bawiłam się w Królewnę Śnieżkę czy Kopciuszka. Natomiast ja nigdy nie widziałam, aby Krzyś udawał, jak inni chłopcy, policjanta czy strażaka.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Pierwsze objawy autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego pierwsze objawy.

Myślę, że jeśli Krzyś reaguje na ciche dźwięki, to nie jest to niedosłuch. Oczywiście może go Pani ponownie skonsultować pod tym kątem w innej placówce, żeby mieć pewność. Chociaż nie pisze Pani, ile lat ma Krzyś, to jednak sytuacja, w której dziecko godzinami bawi się w kręcenie kół samochodzików, budzi niepokój. Lęk, uciekanie przed dziećmi może mieć różne podłoże. Wydaje mi się, że w pierwszym rzędzie powinna Pani skonsultować Krzysia u psychologa, a jeśli dalej będą wątpliwości, to w specjalistycznej poradni, która może wykluczyć bądź potwierdzić autyzm.

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Zatem warto oprócz badania słuchu wykonać jeszcze badania psychologiczne, funkcjonalne oraz neurologiczne. Powinny one wiele wyjaśnić.
Pozdrawiam AM

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty