Dziecko ma swój świat

Zauważyłam, że Staś przestaje się bawić zabawkami, a najwięcej przyjemności sprawia mu opłukiwanie rączką różnych przedmiotów i słuchanie dźwięków. Nie patrzy prosto w oczy, kiedy do niego mówię. Przestał mówić. Czuję się tak, jakby mój syn zamknął się w swoim świecie, w swojej bajce, jak Lisek z „Małego Księcia”. Czy to jakaś choroba?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Niestety nie pisze Pani, w jakim wieku jest Staś, od kiedy obserwuje Pani opisywane objawy, jak synek rozwijał się wcześniej. Jednak zachowanie Stasia jest zdecydowanie niepokojące. Mogą to być objawy autyzmu, a być może innego zaburzenia rozwoju. Dlatego proponowałabym zdiagnozować dziecko w specjalistycznym ośrodku zajmującym się autyzmem. Jeśli okaże się, że to nie jest autyzm, to wówczas powinna zostać Pani pokierowana do innego specjalisty.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Być może tak chociaż trudno to stwierdzić na podstawie krótkiego listu. Dlatego też warto skonsultować się z psychologiem dziecięcym.
Pozdrawiam AM