Dziecko ma swój świat

Zauważyłam, że Staś przestaje się bawić zabawkami, a najwięcej przyjemności sprawia mu opłukiwanie rączką różnych przedmiotów i słuchanie dźwięków. Nie patrzy prosto w oczy, kiedy do niego mówię. Przestał mówić. Czuję się tak, jakby mój syn zamknął się w swoim świecie, w swojej bajce, jak Lisek z „Małego Księcia”. Czy to jakaś choroba?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Przyczyny autyzmu

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu? Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są jego przyczyny.

Niestety nie pisze Pani, w jakim wieku jest Staś, od kiedy obserwuje Pani opisywane objawy, jak synek rozwijał się wcześniej. Jednak zachowanie Stasia jest zdecydowanie niepokojące. Mogą to być objawy autyzmu, a być może innego zaburzenia rozwoju. Dlatego proponowałabym zdiagnozować dziecko w specjalistycznym ośrodku zajmującym się autyzmem. Jeśli okaże się, że to nie jest autyzm, to wówczas powinna zostać Pani pokierowana do innego specjalisty.

0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Być może tak chociaż trudno to stwierdzić na podstawie krótkiego listu. Dlatego też warto skonsultować się z psychologiem dziecięcym.
Pozdrawiam AM

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty