Boję się, że nasze dziecko ma autyzm

Piotruś ma 3 lata, ale nie chciał iść do przedszkola, dlatego został w domu, opiekuje się nim babcia. Niedawno zaczął mówić, ale przeważnie powtarza jak echo to, co usłyszy od kogoś. Albo wypowiada jednostajnie jedno zdanie. Mamy wrażenie, jakby nas nie dostrzegał, patrzył jakby przez nas, a nie na nas. Kiedy jesteśmy z nim na ulicy lub w sklepie, nagle zaczyna piszczeć albo gwałtownie podskakiwać bez żadnej przyczyny. Właściwie nigdy nie wyciągał rączek do żony, nie lubił się przytulać. Początkowo myśleliśmy, że „ma nas w nosie”. Ale teraz się niepokoimy, że mamy takie dzikie dziecko. Uwielbia tylko godzinami słuchać muzyki, a najbardziej „Czterech pór roku” Vivaldiego.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Możliwości leczenia dzieci autystycznych

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się, jakie są możliwości leczenia dzieci autystycznych.

Opisywane przez Pana zachowania Piotrusia mogą wskazywać na autyzm. Dlatego wskazana byłaby diagnoza pod kątem autyzmu przeprowadzona w specjalistycznym ośrodku.

Psycholog, wicedyrektor Ośrodka dla Dzieci z Autyzmem.
0
Mgr Agata Majda Pedagog, Olkusz
72 poziom zaufania

Witam
Myślę, że w Państwa przypadku najlepiej będzie jak skontaktujecie się z psychologiem dziecięcym.
Pozdrawiam AM

Pedagog, terapeuta, coach.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy