Kto leczy martwicę miazgi zęba?

Czy martwicę miazgi i czyszczenie kanałów może zrobić tylko endodonta czy może to zrobić dentysta? Czy to musi być zrobione pod mikroskopem? Czy zrobienie tego bez mikroskopu będzie skutkowało problemami? Czy po wyczyszczeniu zgorzeli konieczne jest przyjmowanie antybiotyków doustnie?

Leczenie kanałowe musi być wykonane pod mikroskopem przez osobę zajmującą się tym na codzień. System kanałów korzeniowych jest często rozbudowany i bez odpowiedniej diagnostyki w postaci TK przed leczeniem i pracy w powiększeniu nie da się dobrze przeprowadzić leczenia endodontycznego. Antybiotyk nie jest konieczny.