Kuleczka w pachwinie i wynik badania tomografii komputerowej miednicy i jamy brzusznej
Pyt. dot. małej kuleczki w pachwinie. Tomografię miednicy i j brzusznej z kon. miałam ze względu na nerki, ale radiolog wykrył np 7mm (śr) torbiel w wątrobie, czy możliwe żeby nie zauważył czegoś złego w pachwinie? Nigdy się nie martwiłam tą zmianą którą wyczuwam ale tyle się naczytałam o przepuklinie pachwinowej, do tego miałam po tej stronie laparoskopię nerki i do końca nie odzyskałam czucia tak w tej okolicy pachwiny/biodra. Czy i do jakiego lekarza mogę iść z płytką?, czy lepiej z pachwiną?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Jakie narządy przeszczepia się w Polsce?
Polska transplantologia wciąż się rozwija. Przeszczepy są coraz bezpieczniejsze i skuteczniejsze. Obejrzyj filmik i dowiedz się więcej o polskiej transplantologii.
Dr n. med. Wojciech Kawiorski
Szanowny Panie - bardzo rzadko CT jest w stanie uwidocznić jelita. "Widzi" głównie narządy miąższowe(wątroba, nerki, trzustka, guzy). Jeżeli byłaby to przepuklina - zwykle nie ma szans na rozpoznanie komputerowe (przy zmianie małej). Dlatego, proponujeudać sie do chirurga = któery oceni ew. obecność przepukliny.
Pozdrawiam serdecznie, dr n.med.Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg