Kwaśny smak w ustach

witam,od jakiegoś czasu mam kwaśny smak w ustach.(szczegolnie w przerwach między posilkami) zupełnie tak,jakby moje slinianki wytwarzaly sok cytrynowy. Nie mam refluksu ani zgagi ,gastroskopia prawidlowa.Nie wiem jak się tego pozbyć i co jest tego przyczyną.Prosze o radę co robić.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy mogą być wynikiem patologii w obrębie zębów/przyzębia, chorób nerek, zapalenia migdałków czy też nieprawidłowej diety. Oczywiście pamiętając, że wykluczony jest refluks. Sugeruję ocenę dentysty oraz wykonanie podstawowych badań.