Laparoskopowe usunięcie kamienia nerkowego

Usunięto mi laparaskopowo kamien nerkowy który utkwił w moczowodzie(analiza kamienia 70% wapń)teraz mam za duzo wapnia w moczu(24godz.zbiórka)czy moze to miec związek z przyjmowaniem witD?mam na myśli tworzenie i obecny poziom.w krwi jest ok, 2 lata temu mialam usu iętą tarczycę.poziom tarczycowy jest tez ok.pozdrawiam

Mam za mało danych aby móc odpowiedzieć autorytatywnie , proszę szczegóły omówić z urologiem i endokrynologiem prowadzącym! zż

Jako urolog widziałbym konieczność zbadania tzw. przemiany fosforanowo-wapniowej. Należałoby to zrobić w ośrodku nefrologicznym, endokrynologicznym lub dobrym internistycznym. Pozdrawiam rh