Łapczywe jedzenie przez 3-tygodniowego noworodka

Witam mój synek ma 3tyg ... i je bardzo lapczliwie z butelki i czasem jest tak że aż zwraca to co wypił ..jak z tym sobie radzić ?? A druga sprawa ze czasem się zachłysnie i powietrza nie może złapać jest cały czerwony co robić wtedy

Co do jedzenia sugerowałabym zmienić smoczek - na taki z minimalną dziurką, a jeżeli nie przyniesie to rezultatów to na smoczek imitujący karmienie naturalne (np. Medela calma) - z którego dziecko nie jest w stanie tak łapczywie wyjadać. Radziłabym także zwiększyć częstotliwość karmień, gdyż bardzo łapczywe jedzenie może być spowodowane tym, że dziecko jest bardzo głodne. Natomiast ulewanie po jedzeniu jest zupełnie normalne - dlatego dziecko nosimy po jedzeniu w pozycji pionowej - aby jedzenia miało czas ułożyć się w żołądku. Problem zachłystywania się powietrzem najlepiej skonsultować z Pani położną środowiskową, która pokaże prawidłowe postępowanie w takiej sytuacji.