Laser czy IPL - co będzie lepsze na czerwony nos po odmrożeniu?

Laser czy IPL - proszę o odpowiedzi Witam, 1. Które urządzenie - laser Excel V, czy IPL MED 100c będzie lepsze do usunięcia problemu czerwonego i wysoce wrażliwego na zmiany temperatury nosa? Parę lat temu nos został odmrożony w zimie i od tego momentu jego górna część jest stale czerwona a nasila się to przy zimnie. 2. Jak nazwać takie schorzenie - rumień, teleangiektazje czy zwyczajnie naczynka? 3. Po którym urządzeniu będzie krótszy czas rekonwalescencji? 4. Czy (niezależnie czy to laser czy IPL) ma znaczenie długość przerwy między zabiegami np. jeżeli zrobię przerwę 2-3 miesięczną między serią 3-4 zabiegów? 5. Czy podczas lata można wykonywać takie zabiegi czy lepiej zimą?

Dzień dobry, opisana przez Pana dolegliwość jest spowodowana namiernym rozszerzeniem naczyń krwionośnych, oczywiście może być to pozostałość po odmrożeniu, ale również być objawem trądziku różowatego. Zalecam wizytę u dermatologa w celu postawienia odpowiedniej diagnozy. Metody leczenia, o które Pan pyta wykorzystują dwie odrębne technologie- lekarz na podstawie nasilenia zmian dobierze odpowiednią. Czas rekonwalescencji w przypadku obu urządzeń jest zbliżony, proces ten zależny jest od indywidualnych zdolności regeneracyjnych. Długość przerw pomiędzy zabiegami ma znaczenie- nie wolno samodzielnie ich skracać lub wydłużać, tylko optymalny odstęp czasowy zapewni pożądany efekt. Zabiegi laserowe lepiej wykonywać zimą.