Leczenie a ciemne upławy

Witam! Od 7 miesięcy przechodzę leczenie i************. Ważę 58,5 kg i mam 167 cm wzrostu. Zauważyłam, że od dwóch miesięcy mam ciemne upławy o galaretowatej konsystencji na 3-4 dni przed okresem. Wcześniej nie miałam tego typu objawów. Jedynym problemem był nieregularny okres (co 1,5-2 miesiące), który teraz jest idealnie co 4 tygodnie. Co może być przyczyną tychże upławów i czy ma to jakikolwiek związek z leczeniem? Jakie kroki powinnam podjąć w tej sytuacji? Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie...
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Przyjmowany przez Panią lek sam w sobie nie powoduje upławów. Może jednak sprzyjać infekcjom, które najprawdopodobniej odpowiadają za Pani objawy. Powinna Pani udać się do ginekologa, który po zebraniu wywiadu i zbadaniu Pani, powinien stwierdzić przyczynę dolegliwości i zalecić właściwe leczenie.