Leczenie czyrak pod pachą

witam mój problem pojawił się pod pachą i kiedy zrobił się naprawdę niepokojąco duży i bolesny udałam się do lekarza który przypisał mi antybiotyk klimcin oraz stosowanie maści ichtiolowej dwa razy dziennie. Po 5dniowym stosowaniu antybiotyku czyrak zmniejszył się do tego stopnia że praktycznie go nie widać ale nadal mam guzek pod pachą, jednak juz nie boli w ogóle. Czy powinnam nadal go leczyć czy moze poczekać aż zniknie samoistnie???

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Proszę zgłosić się na kontrolną wizytę u lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który oceni zmianę/efekty leczenia i zdecyduje czy powinna Pani kontynuować antybiotykoterapię.