Zapalenie mieszka włosowego pod pachą

Witam. Mam pewien problem, a mianowicie od dłuższego już czasu zmierzam się z problemem zapalenia mieszka włosowego pod pachą;/ Jest to bardzo uciążliwe dla mnie jak i bolesne (nie raz wyczuwalne są takie jakby guzki) Niestety problem ten notorycznie powraca. Co robic?Stosowałam maść ichtiolową (i sączyła się ropa)potem się wszystko goiło tylko została taka blizna po tym i teraz znowu wszystko się zaczyna co robic?Dodam, że już od jakiegoś czasu nie depiluję tej pachy ;/

Opisane zmiany sugerują, że mogą to być tzw. czyraki. Czasem samoistnie pękają i następuje gojenie - można wówczas zastosować maść ichtiolową. Nie wolno wyciskać takich zmian, ponieważ może to doprowadzić do rozsiewu bakterii zarówno na skórze jak i do krwi.Ponieważ jest to zmiana wywołana przez bakterie najskuteczniejszą metodą leczenia jest zastosowanie antybiotyku, który wypisze lekarz - zewnętrznie lub doustnie, Jeśli zmianie towarzyszy silny ból, obrzęk lub gorączka należy natychmiast udać się do lekarza, ponieważ może dojść do zakażenia ogólnego z posocznicą włącznie. Czasem niezbędne jest chirurgiczne opróżnienie czyraka. Reasumując zalecam konsultacje lekarską z zastosowaniem odpowiedniego antybiotyku.