Leczenie depresji i większy apetyt po leku Fluoksytynie

Witam Od 2 tyg lecze sie na depresje Biore fluoksytyne i zaczelam czuc wiekszy spokoj w srodku i mam apetyt bo nic nie mogl jesc czy to zmaczy ze lek zaczyna dzialac ? Choc nastroj jest dalej kiepski

Może to być efekt leku. Zmiana nastroju często przychodzi później.
Dodatkowo zachęcam do podjęcia psychoterapii, która pozwoli radzić sobie nie tylko z objawami, ale także z przyczynami zaburzeń.

Leki działają na objawy, co oznacza, że mogą wyciszać, obniżać napięcie, tłumić emocje. Rzeczywiście po około dwóch tygodniach można zacząć odczuwać ich działanie. Jednak stosowanie tylko farmakoterapii nie wpłynie na przyczynę depresji. Dlatego warto włączyć do leczenia także psychoterapię, która ma bardziej długoterminowe oddziaływanie.