Leczenie farmakologiczne ŁZS

Witam wczoraj odbyłem wizytę u dermatologa i chyba mam Łojotokowe zapalenie skóry, dostałem contrahist, tetralysal, aflofarm i po 5 dniach mam przejsc z tej maści na Protopic i tu moje pytanie w ulotce Protopicu wyczytałem ze może powodować on czerniaka, w mojej rodzinie na czerniaka zmarł ojciec, dlatego chciałbym się dowiedziec, czy mogę to zacząć brać czy lepiej nie i isc jeszcze do innego dermatologa w celu znalezienia innego leczenia ? Z gory dziekuje za pomoc.
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Objawy trądziku pospolitego

Trądzik pospolity to zmora wielu nastolatków. Objawia się nieestetycznymi krostkami, które w dużej ilości pojawiają się na twarzy. Obejrzyj nasz film i dowiedz się, jak jeszcze objawia się trądzik.

Może Pan kontynuować leczenie. U leczonych maścią z tacrolismusem obserwowano występowanie chłoniaków i raków skóry a nie czerniaków. Czerniak u Pana taty oznacza potencjalne odziedziczenie przez Pana skóry, o którą należy dbać i unikać słońca. Nie wzrasta u Pana ryzyko wystąpienia czerniaka.

Specjalista w zakresie chirurgii ogólnej, onkologicznej i estetycznej.
0

Iść do innego dermatologa , zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty