Leczenie kanałowe i stan zapalny

Witam.5lat temu miałam robione leczenie kanałowe w g.5-tce. Po tym czasie z tego zęba leciała mi ropa. Tydzien temu udałam się do dentysty.Okazało się,że jest stan zapalny w kości,przypisał mi Dalicin C.i założył mi lekarstwo.Po trzech dniach ząb zaczął boleć przy nadgryzaniu.Po tygodniu przyszłam na kolejną wizytę.Oczyscił,przepchał mi kanałyi wyłożył antybiotyk.Po wyjściu od niego minęło40min i się wróciłam z b.dużym bólem.Przepisał Dalicin C. Za tydzień powtórne leczenie. Dlaczego tak boli?

Dzień dobry. Historia leczenia tego zęba jest już dość długa. Jeżeli chce ratować Pani ten ząb, radziłabym udać się do lekarza, który leczy pod mikroskopem. A już na pewno leczyć ząb przy użyciu koferdamu - jest to guma zabezpieczająca ząb przed dostaniem się bakterii w trakcie czyszczenia zęba. Bo właśnie nie tylko antybiotyk, ale również dokłądne oczyszczenie zęba, bez ponownego zanieczyszczenia bakteriami ze śliny, jest ogromnie ważne.
Życzę powodzenia w leczeniu.