Leczenie kanałowe zęba a opuchlizna dziąsła

Witam, mam 19 lat i wczoraj miałem leczenie kanałowe ostatniego zęba (7 o ile się nie mylę ) dziś rano obudziłem się z opuchlizną dziąsła dokoła leczonego zęba . Co to może być i dlaczego sprawia tak okropny ból ?

Aleksander Ropielewski

Bez oceny zęba i dziąsła w badaniu nie jestem w stanie udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Nie jest to zjawisko normalne i świadczy o powikłaniu wymagającym leczenia farmakologicznego lub też rewizji rany i zmiany opatrunku.