Leczenie nerwicy a bóle serca

witam ,od kilku miesięcy lecze się nanerwice ,zażywam concor cor 1.25 mg raz dziennie ,niepokoją mnie pobolewania serca, puls się uspokoił mam od 62 do 80 uderzeń na minutę.czasem przy silnym stresie mam uczucie jakby moje serce się zatrzymywało ,chce wiedzieć czy to normalne i te bule też ,czy jednak powinnam pójść do kardiologa.przez te dolegliwości nie mogę normalnie funkcjonować.

Witam. Na pewno powinna Pani skorzystać z psychoterapii. Koniecznie należy rozwiązać problem, który powoduje napięcie i stres. Dolegliwości sercowe, pokazują, że problem dotyczy czegoś ważnego dla serca w sensie psychologicznym, mąż, ukochany, rodzina, dziecko itp. Nerwica jest reakcją na sytuację, wobec której czujemy się bezradni. Należy jak najszybciej rozwiązać problem, zamiast zajmować się nerwicą. Ona zniknie, jak zniknie bolesny problem. Proszą się nie poddawać i udać po pomoc i wsparcie do psychologa. Pozdrawiam

Bóle somatyczne (no w okolicy serca, mostka, mięśniowe) i inne somatyzacje (jak drętwienie, mrowienie, uczucie osłabienia itp) także drżenia, wrażenie "że zaraz zemdleję", "że umieram", duszności itp są częstymi objawami nerwicy. Jeśli przed diagnoza nerwicy miała Pani robione badania, które wykluczyły zaburzenia kardiologiczne, należy kontynuować psychoterapię, gdyż jest to najlepsza metoda radzenia sobie z nerwicą.