#dziejesienazywo: Leczenie ortodontyczne u dzieci

Im wcześnie zauważy się nieprawidłowości w zgryzie, tym szybciej można rozpocząć leczenie. Zazwyczaj trwa wtedy ono znacznie krócej niż w przypadku późno rozpoznanej wady. Dlatego bardzo istotne są wizyty kontrolne u ortodonty. O tym, co może wpłynąć na powstanie wad zgryzu u dzieci i jak przebiega leczenie opowiada stomatolog Kamil Stefański.

Najczęściej wady klasy III są spowodowane niedorozwojem górnej szczęki, a o wiele rzadziej jest to spowodowane przez przerost żuchwy. Często leczy się takich pacjentów najpierw rozszerzając i wydłużając szczękę, a następnie ustawiając zęby aparatem stałym. W przypadkach zdecydowanego przerostu żuchwy wskazany jest zabieg chirurgiczny. Pozdrawiam

0

Dzień dobry Panu, wady zgryzu klasy trzeciej mogą być spowodowane nieprawidłowym ustawieniem zębów i wtedy mówimy o przodozgryzie.
Natomiast jeżeli są spowodowane nadmiernym przerostem żuchwy nazywamy to przodożuchwiem. Ten pierwszy leczy się bezproblemowo, ale w przypadku przodożuchwia wszystko zależy od stopnia nasilenia wady. Tu niestety jeżeli dolne zęby były kompensacyjne znacznie przechylone w kierunku przawidlowego zaguzkowania, podczas ich prostowania wygląd naszego uzębienia może się przejściowo pogorszyć. Wszystkie szczegóły omówi z Panem lekarz ortodonta, który wyjaśni jakie są możliwości leczenia bez zabiegu chirurgicznego, jeżeli taki jest możliwy. Pozdrawiam :)

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty