Leczenie ortodontyczne z powodu stłuczenia

Witam,na początku leczenia ortodontycznego ze względu na duże stłoczenie na górnej szczęce miałam założony aparat hass,jestem już kilka miesięcy po jego ściągnięciu i powoli zbliżam się do końca leczenia(aparat stały góra i dół),jednak oglądając swoje zęby wydaje mi się że szczęka rozszerzyła się niesymetrycznie,i moje pytanie jest takie czy istnieje możliwość że ten aparat został krzywo założony?Podczas noszenia hassa często miałam jakby stany zapalne po tej stronie i została mi twarda gulka

Aparat Haasa wywiera równomierna siły na obie strony. Proszę spróbować zrobić sobie zdjęcie podniebienia i na nim wytyczyć pomiędzy jedynkami linię biegnącą przez szew podniebienny. Zęby boczne powinny znajdować się w takiej samej odległości od niej po obu stronach l. Częstszym przypadkiem jest asymetria boczna czaszki. Wtedy żuchwa wraz z tyłem czaszki jest przesunięta w bok w stosunku do przodu czaszki - w tym do górnej szczęki .