Leczenie przy hyperprolaktynemii

witam, moja prolaktyna na czczo wynosi 255 czyli w normie zas po tabletce 4458- okreslono ja jako hiperprolaktynemie czynnosciowa, planuje powiekszenie rodziny jak dlugo moze potrwac leczenie? czy bromergon 0,5 tabletki na noc jest wystarczajaca dawka na tak duzy wzrost? czy z taka prolaktyna mozna zajsc i utrzymac ciaze czy grozi to poronieniem? mam dodatkowo problemy z koncentracja i pamiecia, wzmozona sennosc w ciagu dnia, bole piersi na 2 tyg. przed miesiaczka

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, czas leczenia jest sprawą indywidualną. Wysokie stężenia prolaktyny wpływają na płodność,a normalizacja stężenia prolaktyny, często wystarcza do normalizacji stężenia hormonów jajnikowych i zajścia w ciążę. Proszę pozostawać pod opieką ginekologa i dokonywać okresowych kontroli leczenia. Pozdrawiam.