Leczenie ubytków klinowych w zębach

Bylam na kontroli i mam stwierdzone ubytki kilonowe w zebach jak powstaja i jak sie je leczy? Dentysta powiedział ze jeszcze by ich nie ruszał

Piotr Pilarski

Przyczyny- nieprawidłowa dieta, zgrzytanie zębami, nieprawidłowa higiena. Takie ubytki można wypełnić.

Pozdrawiam

Witam!
Tego rodzaju ubytki mają zwykle pochodzenie mechaniczne, powstają najczęściej na skutek używania szczoteczek do zębów o zbyt twardym włosiu i za dużej siły nacisku na ząb ("żeby lepiej wyczyścić")... Jeżeli ubytki nie są duże i nie ma reakcji bólowej można ich nie ruszać,ale należy zmienić szczoteczkę na miękką,żeby problem się nie pogłębiał... Jeśli jest inaczej powinno się takie ubytki wypełnić! Pozdrawiam.K.Wierzbowska.