Leczenie wady zgryzu u 5-latki przy użyciu płytki przedsionkowej z kulką

Witam serdecznie. Mam pięcioletnią (dokładnie 5 lat) Córeczkę. Ma One wadę zgryzu- tyłozgryz. Dowiedziałem się, że w Jej wieku możliwym jest leczenie wady przy użyciu tzw. płytki przedsionkowej z kulką. Co Państwo myślą o tym sposobie; i czy nie bardziej celowym byłoby leczenie za przy użyciu ruchomego aparatu stomatologicznego? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam, Zbigniew M.

Witam
Leczenie ortodontyczne zależy od konkretnego przypadku. Wady, które tak samo się nazywają, nie muszą wyglądać identycznie. u jednej osoby sprawdzi sie taka metoda, u innej będzie ona nieskuteczna. Proszę skonsultować się z ortodonta, który najpierw dokładnie zbada córkę, a następnie zaplanuje leczenie.