Leczenie zespołu jelita drażliwego

Od paru lat mam problem z ibs lekarz nie zalecił mi żadnych badań.Robiłam próby wątrobowe są ok. Od paru lat mam lużne stolce lub biegunkę nawet wydaje mi się ,że mam zatwardzenie po paru h okazuję się ,ze to biegunka.Jem wszystko lubie sobie czasem piwo wypić pale papierosy ... Moim jedynym lekiem jest laremid około 3 dziennie ,ale i tak nie pomaga... Duspatalin nie pomaga ,ani imodium . Probiotyki tęż nie ...

Na pewno proszę staraćsięnie stresować na codzień gdyż moze to nasilać Pani chorobę/dolegliwości. Co do samej diety to proszę zaobserwować czy sa jakies produkty które szczególnie Pani nie służą, które powodują wzdęcia, dyskomfort w jelitach oraz biegunki. Co do produktów zalecanych i zakazanych na tej diecie poczyta Pani tutaj: http://www.4slim.pl/porady-dietetyczne/39-porady-dietetyczne/58-zespo-jelita-nadwraliwego-a-dieta.html

Najlepiej, żeby leczeniem zajął się gastroenterolog. W przypadku IBS najważniejsza jest prawidłowa, odpowiednia dieta i leki wspomagające zaburzenia czynnościowe pracy jelit (są też inne niż Pani wymieniła np.: trimebutinum). Być może konieczna okaże się wykonanie kolonoskopii celem wykluczenia przyczyn morfologicznych (np.: zapalenie jelit, polipy) o czym zadecyduje gastroenterolog po bezpośrednim badaniu.