Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 9 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lek bez recepty na nerwicę lękową

Witam, proszę o poradę. Mam nerwicę lękową. Niekiedy słyszę głosy. Czuję niepokój. Mam uczucie, że cały czas jestem obserwowany. Chciałbym na to kupić jakiś lek. Nie chciałbym słyszeć tych głosów. Nie chciałbym mieć wrażenia, że coś albo ktoś mnie obserwuje. Chciałbym czuć spokój. Chciałbym być dobry dla innych. Nie chciałbym krzyczeć. Nie chciałbym być niemiły. Jakie leki mogą pomóc na nerwicę lękową? Jakie złagodzą objawy?  co można kupić w aptece bez recepty? żebym był bardzo dobry. Jakie leki nie będą miały skutków ubocznych tylko pomogą przy nerwicy? Bardzo się boję. Odczuwam ciągły lęk. Boję się ludzi. Boję się głosów. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Mgr Kamila Drozd Psycholog
80 poziom zaufania

Witam serdecznie!
Obawiam się, że bez wizyty u lekarza psychiatry i recepty nie kupi Pan/Pani skutecznych leków na nerwicę lękową. Leki uspokajające dostępne w aptekach to raczej suplementy diety, które łagodzą stany napięcia psychicznego i ułatwiają zasypianie, ale nie sprawią, że nerwica zniknie. Tylko leki przepisane przez lekarza (np. z grupy SSRI, SNRI) mogą wpłynąć na przekaźniki neuronalne i poprawić nastrój. Leki dostępne w aptece bez recepty to zazwyczaj leki ziołowe (ekstrakty z liści melisy, szyszek chmielu, korzenia kozłka lekarskiego, korzenia różeńca górskiego itp.). Do tego typu leków należą m.in.: Neo Persen Forte, Benosen, Relewium, Extraspasmina, Nervomix, Olimp Stress Control. Można je stosować w łagodnych stanach napięcia nerwowego, ale nie pomogą one na nerwicę lękową. Powinien/Powinna Pan/Pani zastanowić się nad wizytą u lekarza psychiatry i nad podjęciem psychoterapii.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Psycholog społeczny, autorka wielu publikacji dotyczących rozwoju osobistego oraz warsztatów z doradztwa zawodowego i komunikacji międzypłciowej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy