Lek bez recepty na nerwicę lękową

Witam, proszę o poradę. Mam nerwicę lękową. Niekiedy słyszę głosy. Czuję niepokój. Mam uczucie, że cały czas jestem obserwowany. Chciałbym na to kupić jakiś lek. Nie chciałbym słyszeć tych głosów. Nie chciałbym mieć wrażenia, że coś albo ktoś mnie obserwuje. Chciałbym czuć spokój. Chciałbym być dobry dla innych. Nie chciałbym krzyczeć. Nie chciałbym być niemiły. Jakie leki mogą pomóc na nerwicę lękową? Jakie złagodzą objawy?  co można kupić w aptece bez recepty? żebym był bardzo dobry. Jakie leki nie będą miały skutków ubocznych tylko pomogą przy nerwicy? Bardzo się boję. Odczuwam ciągły lęk. Boję się ludzi. Boję się głosów. Proszę o pomoc.
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Obawiam się, że bez wizyty u lekarza psychiatry i recepty nie kupi Pan/Pani skutecznych leków na nerwicę lękową. Leki uspokajające dostępne w aptekach to raczej suplementy diety, które łagodzą stany napięcia psychicznego i ułatwiają zasypianie, ale nie sprawią, że nerwica zniknie. Tylko leki przepisane przez lekarza (np. z grupy SSRI, SNRI) mogą wpłynąć na przekaźniki neuronalne i poprawić nastrój. Leki dostępne w aptece bez recepty to zazwyczaj leki ziołowe (ekstrakty z liści melisy, szyszek chmielu, korzenia kozłka lekarskiego, korzenia różeńca górskiego itp.). Do tego typu leków należą m.in.: Neo Persen Forte, Benosen, Relewium, Extraspasmina, Nervomix, Olimp Stress Control. Można je stosować w łagodnych stanach napięcia nerwowego, ale nie pomogą one na nerwicę lękową. Powinien/Powinna Pan/Pani zastanowić się nad wizytą u lekarza psychiatry i nad podjęciem psychoterapii.
Pozdrawiam i życzę powodzenia!