Nocne stany lękowe, kołatanie serca, strach i płaczliwość a tabletki ziołowe

Witam. Mam poważny problem. Od paru tygodni mam stany lękowe w nocy. Nie mogę zasnąć, serce mi bije jak szalone, jeżeli uda mi się zamknąć oczy, przebudzam się wystraszona. Najczęściej kończy się to płaczem. Jestem wykończona i boję się, że targnę się na swoje życie. Nie chcę iść do specjalisty, raz byłam i ta wizyta miała fatalne skutki. Przez dwa wieczory brałam NeoPersen forte i mam wrażenie, że jest jeszcze gorzej. Czy są jakieś tabletki ziołowe, które mogą mi pomóc w mojej sytuacji?
KOBIETA ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie!
Zdaję sobie sprawę, że może obawiać się Pani wizyty u specjalisty, skoro wcześniejsze spotkanie nie należało do udanych, ale proszę pamiętać, że tylko lekarz psychiatra może postawić rzetelne rozpoznanie. Stany lękowe, płaczliwość, problemy ze snem, kołatanie serca, niepokój, myśli samobójcze mogą wskazywać na zaburzenia depresyjne albo zaburzenia z grupy nerwic. Obawiam się, że tabletki ziołowe Neo Persen Forte Pani nie pomogą, podobnie jak inne suplementy diety typu Extraspasmina, Nervomix, Olimp Forsen itp. Zachęcam Panią do wizyty u lekarza psychiatry, który na podstawie rozmowy z Panią będzie w stanie postawiać diagnozę i zaproponować odpowiednie leczenie (farmakoterapię i/lub psychoterapię).
Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień dobry!

Co znaczy, że wizyta u specjalisty (jakiego?) miała fatalne skutki? Aby odkryć, jaka jest przyczyna i mechanizm Pani stanów lękowych, zapewnić sobie bezpieczeństwo oraz odzyskać spokój i zdrowie konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry oraz podjęcie psychoterapii. Ziołowe tabletki, suplementy diety itp. nie leczą przyczynowo.

Pozdrawiam!