Lek Noopept a wspomaganie uczenia się

Witam , mam pytanie dotyczące leku noopept. Jest dostępny na stronach internetowych ale nie w aptekach. Podobno stymuluje pracę mózgu i wspomaga uczenie się. Faktycznie działa i czy jest to zdrowe?

Witam. Podany preparat nie ma udowodnionego działania klinicznego ani zarejestrowanych wskazań do jego stosowania. Odradzam stosowanie tego rodzaju preparatów.