Jak mogę poprawić laktację?

Witam,mam pytanie odnośnie zwiększenia laktacji,6 tygodni temu urodziłam przez cesarskie cięcie i zmagam się z zespołem policystycznych jajników,mam niedobór pokarmu,czy mogę stosować niepokalanek na zwiększenie laktacji? Przed ciążą stosowałam zioło i uregulowało mi cykle i zmniejszało objawy,bóle w miednicy,trądzik itd.Czy podczas karmienia można je bezpiecznie stosować? Ponieważ są różne opinie w Internecie, pozdrawiam serdecznie

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

faktycznie opinie w Internecie dotyczące stosowanie niepokalanka w okresie karmienia piersią są różne. Wynika to z niewystarczającej ilości badań dotyczących zażywania niepokalanka w tym szczególnym okresie.

Faktem jednak jest, że roślina ta stymuluje uwalnianie prolaktyny i wspomaga proces karmienia piersią. Najlepiej jednak poradzić się swojego lekarza co do bezpieczeństwa jego stosowania. Być może specjalista zaleci również inne, bezpieczniejsze metody wspomagające laktację.

Oprócz preparatów dostępnych w aptece istnieją również metody, takie jak praca z laktatorem oraz odpowiednia dieta.

Więcej na ten temat przeczyta Pani w artykule: https://portal.abczdrowie.pl/jak-pobudzic-laktacje-sposoby-dieta.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.