Lęk o zdrowie i życie

witam wydaje mi sie ze mam paranoje ciagle mysle ze jetem chora ze mam raka jak cos mnie zaboli to od razu sprawdzam w internecie i tak siedze i strach mnie paralizuje nie moge nic zrobic robi mi sie slabo Boje sie poniewaz moja bratowa zmarla nagle na tetniaka glowy miala26 lat zostawila 4 dzieci barzdo malych najmlodsze mialo rok Nie daje sobie rady bo jak sobie wmowie ze boli to juz nic nie moge zrobic Czytam czytam i mam objawy i siedze i serce wali rece sie trzesa OSZALEJE

Dzień dobry!

Proszę zgłosić się do Poradni Zdrowia Psychicznego w swojej okolicy. Nieuzasadniony racjonalnie lęk, myśli depresyjne i hipochondryczne, objawy nerwicowe dotyczą dużej grupy osób. Właściwą drogą leczenia i poprawy swojego stanu jest podjęcie psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam,
Symptomy, które Pani opisuje dotykają wiele osób z nerwicą. Niestety szukanie informacji o chorobach i intensywne skupianie się na sygnałach płynących z ciała, zwiększa lęk. W lęku ciało reaguje różnymi symptomami fizycznymi, które mylnie można odczytywać, jako potwierdzenie poważnej choroby. Powstaje błędne koło. Pomocna może być pomoc psychoterapeutyczna.
Pozdrawiam.