Lęk o zdrowie po porażeniu przez prąd

Witam Od jakiegoś czasu mianowicie od 5 miesięcy żyję w ciągłym strachu. Wszystko zaczęło się od porażenia prądem (przy wkladaniu wtyczki do gniazdka) podkreślę że zostałem porażony w dość nietypowy sposób Cały proces trwał kilka sekund 5 może 6 nastąpił skurcz mięśni przez co nie mogłem się oderwać. Od ponad tygodnia zachodzą w moim organizmie dziwne objawy zaraz po przebudzeniu przy oddychaniu czuję jakby świst,mruczenie,koci mruk? boję się że to może być coś z sercem. bardzo proszę o poradę

Proszę skonsultować się z lekarzem- na początek internistą, zależnie od objawów może skierować do neurologa lub psychologa. Podobne objawy mogą bowiem wynikać z zaburzeń somatycznych powstałych po wypadku jak również mogą być objawem lękowym (a zatem psychologicznym) związanym z traumą, emocjonalnymi konsekwencjami po wypadku. Diagnoza pozwoli określić kierunek pomocy.

Witam. Koniecznie trzeba zgłosić się najpierw do lekarza rodzinnego. Opisać co się dzieje z organizmem, zrobić podstawowe badania. Od lekarza otrzyma Pan odpowiednie skierowania, jeśli okaże się to potrzebne (neurolog, kardiolog). Przydatna tez będzie rozmowa z psychologiem psychoterapeutą, jak zapanować nad lękiem. Pozdrawiam