Lęk przed omdleniem po wyjściu z domu

3 miesiace po porodzie zaczely sie u mnie dusznosci miałam wykonywane badania morfologie, badania w kierunku tarczycy oraz badanie EKG lecz wszystko jest w normie. Mam obawy przed wyjsciem z domu bo boje sie ze zemdleje , a do pomieszczen gdzie jest duszno wogule nie wejde poniewaz od razu serce szybciej mi bije i jest mi strasznie duszno. Już nie wiem gdzie moge się udac lub co moze mi byc.

Dzień dobry!

Jeśli kolejne badania diagnostyczne (np. kardiologiczne, neurologiczne, endokrynologiczne itp.) potwierdzają dobry stan Pani zdrowia, opisywane objawy mogą wiązać się ze stanami lękowymi, atakami paniki. W takiej sytuacji właściwym kierunkiem jest np. Poradnia Zdrowia Psychicznego i podjęcie leczenia psychologicznego i/ lub psychiatrycznego.

Pozdrawiam!

Istotne jest określenie, czy wcześniej występowały u Pani podobne objawy. Mogą mieć naturę lękową, a ich nasilenie może się wiązać z podjęciem trudnego wyzwania, jakim jest macierzyństwo. Życzę dużo sił. Po wykluczeniu biologicznych przyczyn, proszę udać się do psychologa.
Pozdrawiam.