Lęk przed posłaniem dziecka do przedszkola

Boje sie dac synka do przedszkola bo jest za inteligentne. wiem,ze pewnie kazda matka tak do was pisze. Obecnie syn ma 3 latka--nie rozpisuje sie ile potrafi i jak jest mądry. Wiele osób mówiło mi , zebym synka nie dawala , bo znacznie sie cofac w rozwoju lub nasladowac inne : głupie" zachowania dzieci. Nie wiem co robic. Przedszkole u Nas , ma zła opinie to "przechowalnia" dzieci.

Witam,
proszę pamiętać, że przedszkole to nie tylko rozwój poznawczy ale przede wszystkim szansa na rozwój emocjonalny i społeczny. Tylko przez kontakt z innymi dziecko może nauczyć się jako sobie radzić z trudnymi sytuacjami w grupie, pracować z innymi, radzić sobie z krytyką, zdobywać nowe znajomości, radzić sobie z własnym wstydem czy lękiem, dzielić się, szukać kompromisu, panować nad własnymi potrzebami.

Pozdrawiam
- Bartosz Piasecki
http://poznacsiebie.pl

Celem edukacji przedszkolnej jest nie tylko przygotowanie dziecka do szkoły, ale i wsparcie jego rozwoju emocjonalnego, zwłaszcza umiejętności społecznych dotyczących nawiązywania relacji z rówieśnikami, funkcjonowania w grupie, rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z frustracją. Tego syn nauczy się tylko przebywając z innymi dziećmi.